геоборд

Геоборд (математичний планшет) – це багатофункціональна геометрична дошка для конструювання плоских зображень.

Геоборд складається з плоского поля і цвяхів різного кольору, розташованих на полі рівновіддалено один від одного по горизонталі і вертикалі. Для роботи з геобордом також потрібні резинки або нитки.
Одягаючи резинку на два гвіздки, можна отримати пряму лінію, на три – трикутник, на чотири – квадрат. З ліній і фігур можна створювати різні зображення, які можна використовувати в іграх і навчанні дітей.

Мета: Вчити аналізувати, узагальнювати, порівнювати; збагачувати словниковий запас новими геометричними поняттями: форма, розмір, симетрія тощо. Розвивати когнітивні здібності дитини: просторове і асоціативне мислення, увагу, пам’ять, логіку; фантазію і творчий потенціалсприяти психосенсомоторному розвитку; покращувати дрібну моторику рук (розтягування, надягання резинок на цвяхи). Виховувати посидючість, увагу та спостережливість, бажання досягати потрібного результату.

Ігри з математичним планшетом.
1. Довільне фантазування. На великому полі можна придумувати власні творіння, робити лабіринти для чоловічків або «писати» резинками своє ім’я.
2. Вибудовування різноманітних геометричних фігур – різних за типом, кольором і розміром.
3. Малювання малюнків за схемою. Заготуйте дидактичні картки з нанесеними на них крапочками так, як це зроблено на полі геоборда.
4. За допомогою ниток можна зробити лабіринти і котити кульку чи, наприклад, об’єднати цвяхи одного кольору.
5. За допомогою математичного планшету можна відпрацьовуватинавички рахування: побудувати фігуру, у якої чотири кути, не обов’язково квадрат або прямокутник, побудувати фігуру з п’ятьма кутами тощо.
6. Гра навпаки. Придумуєте на дошці малюнок і перемалюйте його на папір. Слідкуйте, щоб малюнок був згідний можливостям малювання.
7. «Початок програмування». Зробіть дитині завдання на папері з точками, поруч з яким стоять цифри. Завдання полягає в тому, щоб створити малюнок поєднуючи лінії по цифрах.
8. «Будиночки для тварин». На планшеті за допомогою резинок створіть секції, куди можна поскладати тварин. Таким чином можна організувати справжню рольову гру.
  

Немає коментарів: